We noticed that you're using an unsupported browser. The TripAdvisor website may not display properly.We support the following browsers:
Windows: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome. Mac: Safari.

Yellowstone Big Gun Fun Questions & Answers

What would this cost for a family to go shoot some guns

over a year ago Answer

6 answers

New York City, New York
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

$187 for the following in June 2015, family of four (me, my wife, and two daughters 20 and 24):

1) I shot Kriss Vector (it was awesome)

2) I shot Taurus Tracker revolver .38 (I liked it so I bought it when I got back home)

3) Wife and 1 daughter shot Ruger .22 rifle (2 mags)

4) 2 daughters shot AK-47

5) 2 daughters shot Walther 9mm

I think all of them came with 2 mags (cylinders in case of the revolver of course).

over a year ago
Spokane, Washington
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

Their website has a menu with individual and package prices. You can pick and choose what guns you want to shoot. I was interested in shooting historic weapons and had a history lesson about each of the weapons as well as the joy of shooting each of them.

over a year ago
Scappoose, Oregon
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

They have a website which shows their prices.

over a year ago
Edmonton, Alberta, Canada
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

I remember when my Dad and I went to shoot some guns there, they offered us some combo deal if we wanted to take three guns. We opted to pass, as Dad wanted to go with the slow and awesome Gatling gun, and I went the opposite end of the spectrum, the insanely fast Kriss Vector machine gun. My two clips were $50 total, and Dad's one clip through the Gatling was about $45.00.

Their website has a very thorough list of single gun rental prices and combo Package deals. Ballpark $50 for a machine gun (comes with more ammo due to their speed, hence the cost), and $25 for handguns and semi-auto's. And $45 for the crazy Gatling gun. :)

over a year ago
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

It's pricy but I don't remember how much it actually was.

over a year ago
East Aurora, New York
Helpful answer
0
Votes
Not as helpful

They give u the prices online. It's actually pretty expensive but so fun. We all loved it and they allowed my kids to share a package. It's roughly $100 per person.

over a year ago
Add your answer
Posting guidelines